До розділу Електронна бібліотека-Наукові публікації додано аналітичну доповідь Баровська А.В. Оптимізація структури керівних документів державної політики (на прикладі інформаційної сфери): аналітична доповідь. - К.: НІСД, 2011. - 46 с.
До розділу Електронна бібліотека-Наукові публікації додано аналітичну доповідь Дубов Д.В. Інформаційне суспільство в Україні: глобальні виклики та національні можливості : аналітична доп. / Дубов Д.В., Ожеван М.А., Гнатюк С.Л.. – К. : НІСД, 2010. – 64 с.
У доповіді розкрите сучасне розуміння феномена інформаційного суспільства, одані показники, тенденції й прогнози впровадження ІТ у світі та його вплив на глобальний розвиток. Проаналізовано позиції України у світових рейтингах розвитку інформаційного суспільства, вивчено особливості розвитку національної інформаційної сфери в частинах нормативно-правового забезпечення, державного управління та зв’язків з громадськістю, розвитку інфраструктури ІКТ, українського сегмента інтернет, онлайн-аудиторії та ІТ-галузі, міжнародних зв’язків і співробітництва. Запропоновані відповідні прогнози та рекомендації.
До розділу Електронна бібліотека-Наукові публікації додано статтю Лугуценко Т.В., Борисенко Г.В. Культура віртуальної комунікації [Електрон. ресурс].-Спосіб доступу: www.nbuv.gov.ua
У статті розглядаються тенденції формування концепцій культури віртуальної комунікації в сучасному суспільстві; аналізуються особливості розуміння феномену віртуальної комунікації; досліджено світоглядне значення поняття "віртуальна комунікація" у пізнанні сутності і феноменології філософії культури; розглянуто питання взаємодії і протистояння Інтернет світу та реальної дійсності. Ключові слова: духовні цінності, культура, інформаційне суспільство, віртуальна культура, віртуальна реальність, віртуальна комунікація.
До розділу Електронна бібліотека-Наукові публікації додано статтю Філіпова Л.Я.Інформаційно-комунікативні прояви ресурсного потенціалу Інтернету [Електрон. ресурс].-Спосіб доступу:www.nbuv.gov.ua
У статті розглядаються прояви властивостей інформаційних ресурсів Інтернету в соціокомунікативному аспекті. Обґрунтовується важливість дослідження ресурсного потенціалу всесвітньої мережі в умовах упровадження комп’ютерних технологій у сфері комунікації. Визначаються інформаційно-комунікативні прояви Інтернет-ресурсів, обумовлені їхніми інформаційно-когнітивними та інформаційно-технологічними властивостями. Ключові слова: ресурси, комунікація, Інтернет, інформативність, комунікативність, технологічність, прояви, властивості.
До розділу Електронна бібліотека-Наукові публікації додано статтю Чекмишев О. В. Новітні дослідження соціальних комунікацій в американській науці [Електрон. ресурс].-Спосіб доступу: www.nbuv.gov.ua
У cтатті зроблено огляд наукової та науково-популярної періодики на предмет соціально-комунікативних досліджень; проаналізовано монографії, посібники та бібліографічні покажчики, опубліковані в США з 2000 р. Виокремлено основні напрями новітніх досліджень соціальних комунікацій, подано добірку праць за кожним напрямом.