Пасічник Л.П. Спецвиди технічних документів: книгознавчий та бібліографічний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Людмила Петрівна Пасічник; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 20 с.
Рысков О.И. Исследование нормативно-методического обеспечения и практики применения электронных документов в деятельности федеральных органов исполнительной власти Российской Федерации (1993—2004 гг.): Автореф. дис...канд.ист.наук: 05.25.02 — Документалистика, документоведение, архивоведение/ О.И. Рысков; ВНИИДАД.-М., 2004.-15 с.
Гетьман Л.С.Избирательные документы в Российском избирательном праве: Автореф. дис...канд.юр.наук: 12.00.02 – конституционное право; муниципальное право/ Л.С. Гетьман; Дальневосточный государственный университет.- Владивосток.,2010.- 29 с.
Загорецька О.М. Нормативне та науково-методичне забезпечення організації діловодства в Україні у другій половині XX - на початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / О.М. Загорецька; Держ. ком. арх. України. Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2005. — 16 с.
Тупчієнко-Кадирова Л.Г. Музичний документ: визначення поняття, класифікація та методика описування (на прикладі творчої спадщини композитора Ю.С.Мейтуса (1903 - 1997): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л.Г. Тупчієнко-Кадирова; Держ. ком. арх. України. Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с.
Горбенко Я.О. Наукові комунікації в сучасному українському суспільстві: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 [Електронний ресурс] / Я.О. Горбенко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с.- Спосіб доступу: http://www.nbuv.gov.ua/ard/2010/10gyosus.zip
Проведено дослідження наукових комунікцій за умов сучасного українського суспільства, визначено чинники, які обумовлюють їх особливості. З використанням системного, конструктивістсько-структуралістського, дискурсивного, структурно-функціонального та соціокультурного підходів проаналізовано комунікації як систему, що забезпечує відтворення науки у суспільстві. Запропоновано класифікацію, що охоплює наукові комунікації, а також організаційні, комунікації-ритуали, допоміжні та зовнішні щодо системи науки, які становлять комунікаційну систему науки. Досліджено культуру наукових комунікацій, яка в Україні має бюрократичні передумови розвитку, розвинену сферу інформаційних комунікацій, що компенсує недоліки роботи формальної системи комунікацій та за сучасних умов є перевантаженою функціями. Зазначено, що мережева форма комунікацій, яка набуває нового еволюційного етапу з розвитком в інтернет-середовищі, є шляхом самоорганізаційного пристосування системи наукових комунікацій до сучасної ситуації. Визначено подвійну природу соціального конструювання наукового капіталу "науковим" (інтелектуальним) і "політичним" (влада організаційної позиції) шляхами. Охарактеризовано чинники, що обумовлюють ефективність наукових комунікацій. Проаналізовано передумови виникнення проблем і бар'єрів, наявних у наукових комунікаціях України. Визначено характерні риси та тенденції розвитку наукових комунікацій з урахуванням залежності від типу наукової організації, типу дисциплінарного факторного оточення, кваліфікаційної позиції та комунікаційної інтегрованості науковця. Запропоновано напрямки подолання осередків неефективності у наукових комунікаціях. Наведено рекомендації щодо застосування елементів ринкової гнучкої культури наукових комунікацій, активації використання можливостей інтернет-комунікацій, стимулювання мотивації вчених до опанування міжнародних комунікаційних практик.
Руденко С.Б. Музейна пам’ятка: соціокультурна сутність та місце в системі історико-культурних цінностей: Автореф. дис...канд.культурології: 26.00.01/С.Б.Руденко; Київський нац. унів.культури і мистецтв.- К., 2011.-18 с. Мета дослідження: з’ясувати соціокультурну сутність музейних пам’яток, визначити їх місце в системі історико-культурних цінностей. Завдання дослідження: 1) проаналізувати наукову літературу з теми дослідження; 2) узагальнити науково-теоретичні та методологічні підходи до дослідження історико-культурних пам’яток; 3) уточнити зміст ключових понять досліджуваної теми; 4) висвітлити еволюцію змістового наповнення понять «пам’ятка» та «музейна пам’ятка»; 5) з’ясувати соціокультурну сутність музейних пам’яток; 6) виявити місце музейних пам’яток в системі історико-культурних цінностей.
Дубова С.В. Підготовка документознавців для сфери державного управління в Україні (1995 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / С.В. Дубова; Держ. акад. кер. кадрів культ. і мистец. — К., 2010. — 19 с. — укp.
Проаналізовано передумови виникнення, досліджено історію становлення та розвитку документознавчої освіти в Україні (1995 - 2008 рр.). З'ясовано, що її розвиток для державного управління безпосередньо пов'язаний з державотворчими процесами та розвитком документознавчої науки. Систематизовано наукові публікації з проблем підготовки документознавців, виділено основні етапи наукових досліджень документознавчої освіти в Україні. Вперше формалізовано зміни у підготовці документознавців шляхом аналізу навчальних планів підготовки фахівців з 1997 до 2008 рр. Визначено хронологічний порядок введення спеціальностей у ВНЗ України у досліджуваний період. Уточнено зміст діяльності документознавців у сфері державного управління. Наведено характеристику тематичного інтернет-порталу з документознавства, теоретично обгрунтовано його структурну схему. Вперше обгрунтовано концептуальні засади підготовки документознавців для сфери державного управління, які базуються на положеннях про взаємозв'язок у змісті підготовки фахівців предметних галузей "документознавство" та "державне управління".